НАДРІЧНЕ - наше рідне село   
Сайт села Надрічне (до 1946 року Дрищів) Бережанського району Тернопільської області - батьківщини Митрополита Галицького та Архиєпископа Львівського - предстоятеля Української Греко-Католицької Церкви Спиридона Литвиновича (1810 - 1869)
                                            
RSS       
PDA

Авторизація

Сьогодення села

Установи села

Історія села

Спиридон Литвинович

Карти села

Інтернет-описи села

Хмарка тегів
 

Календар
«  Липень 2019  »
НдПнВтСрЧтПтСб
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Архів записів

Пошук на сайті


Пошук (google)


Наша кнопка



Статистика
Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Flag Counter


Швидке спілкування

Вітаю Вас, Гість · RSS 26 June 2024, 13:31

Головна » 2019 » Липень » 20

Гуто-Боровенська сільська територіальна громада Камінь-Каширського району Волинської області утворена 3 січня 2019 року внаслідок об'єднання п’яти сільських рад. До складу громади входять 10 населених пунктів: Боровне, Великий Обзир, Верхи, Гута-Боровенська, Житнівка, Малий Обзир, Малі Голоби, Надрічне, Оленине та Стобихва.
На офіційному сайті громади (https://guto-borovenska-gromada.gov.ua) зазначено що населення села Надрічне складає ДЕВ'ЯТЬ осіб.

Нижче публікуємо інформаційні повідомлення про село Надрічне Волинської області розміщені в 2019 році в мережі Інтернет.


«Та це ж — класики, гра мого дитинства!»
Не втримуюся від захоплення, натрапивши на квадратики і прямокутники в одному з дворів села Надрічне Камінь–Каширського району

У дівчат задача: як ще цифри на траві написати?
Щоправда, були вони не намальовані крейдою, як це зазвичай, а висипані піском, оскільки поблизу в окрузі — ні асфальту, ні бодай утоптаного клаптика землі, на якому можна було б креслити. Бо ж Надрічне — це дуже маленьке село, де двори поросли травою, яку нема кому витоптувати. Дівчатка Еліна і Даша, з якими я познайомилася, відпочивають у бабусі й дідуся, котрі перебираються сюди, на малу батьківщину лише в теплу пору, а живуть у Вараші Рівненської області. На моє зацікавлення, як же цифри «напишуть», вони розмірковували: може, камінчиками викладуть, а може, так само піском скористаються.
Приємно було порозмовляти з дітьми, яких не зовсім полонили гаджети, — полюбляють забавлятися на свіжому повітрі, серед гарної природи. Мимоволі пригадалося, що для мого покоління, яке не знало не те, що смартфонів, а й телевізорів, класики були особливо популярною грою. Правда, тоді ніхто не задумувався, наскільки давня вона. Виявляється, подібна забава була ще в Стародавньому Римі. І придумали її лише для хлопчиків — так майбутні воїни тренували спритність рухів, уміння тримати рівновагу. Лише в епоху Середньовіччя гра стала популярною і в Європі — давньоримські легіонери привезли її в більшість країн, і вже із серйозного навчального заняття класики трансформувалися в дитячу розвагу. А ось, до речі, дівчата підключилися до цієї гри лише в 1950–х роках. Власне в пору дитинства мого покоління.
Катерина ЗУБЧУК

Село живе, поки є храм і люди у нім

Що не кажіть, а колиска українського народу знаходиться в селі. Віками у цих низеньких чепурних хатинах, наповнених ароматами свіжоспеченого хліба, поміж колосистими ланами збіжжя, красивими лісами та ріками плекали його культуру, творили звичаї. Звідсіля виходили найкращі представники українства, щоб славити свою Батьківщину на весь світ. Однак нині такі дорогі багатьом населені пункти занепадають або й взагалі безслідно зникають з мапи, залишаючись теплим спогадом у пам’яті їх уродженців.
Спіткала гірка доля занепаду і колись багатолюдне село Надрічне, що на території Гуто-Боровенської ОТГ. Нині тут мешкає лише близько десятка людей, більшості з яких давно перевалило за сімдесят. Але попри запустіння поселення, відсутність багатьох благ цивілізації останні "могікани” навіть не думають кидати рідні оселі. До недавнього часу вони знаходили чи не єдину розраду тоді, коли приїздили навідати своїх стареньких родичів діти, онуки, які давно обжилися у цивілізованих селах, містах.
Та минулого року на радість старожилам у Надрічному з’явився невеличкий осередок духовності – православна каплиця Святої Трійці. Тож є надія, що з появою святині зг ... Читати далі »
Категорія: | Перегляди: 734 | Автор: NADRICHNE | Дата: 20 July 2019 | Коментарі: (0)



Безкоштовний каталог сайтів Каталог MyList.com.ua Каталог україномовних сайтів Україна онлайн LogUA-Сервіс статистики та рейтинг україномовних сайтів. Топ сайтів України. Каталог
сайтів України Каталог веб ресурсів Тернопільщини
При будь-якому використанні матеріалів сайту активне посилання на сайт є обов' язковим!

Всі права захищені © 2012-2024   NADRICHNE.ORG.UA   NADRICHNE.AT.UA