***
Монетизація субсидій означає, що замість погашення державою частини плати за спожиті комунальні послуги, субсидіанти отримують на руки гроші, які використовуються для погашення вартості послуг ЖКГ на загальних підставах.
Зміни та нововведення в програмі субсидій
Міністерство фінансів України розробило механізм модернізації державної програми по компенсації витрат на оплату комунальних послуг. Зокрема, однією зі змін є нарахування субсидій за фактичним обсягом спожитих послуг, а не по соціальним нормам на світло, воду, газ і тепло.
Перехід на грошові розрахунки за субсидіями передбачає кілька етапів проведення монетизації, а саме:
- монетизація розрахунків за комунальними субсидіями на рівні підприємств, які надають послуги (з 1 січня 2018 року)
- монетизація субсидій на рівні домогосподарств. Субсидія буде виплачуватися грошима адресно (на особисті рахунки субсидіантів), але тільки після успішного впровадження першого етапу монетизації і створення єдиного реєстру та бази даних субсидіантів
Грошова компенсація за невикористану субсидію
Після опалювального сезону сім’ї, які економно споживали газ або електроенергію для обігріву своїх осель, отримують грошову компенсацію від держави. Урядовий проект монетизації зекономлених пільг і субсидій передбачає відшкодування вартості 100 кубів газу або 150 кіловат електроенергії (залежно від використовуваної системи опалення). Споживачі можуть отримати компенсацію в розмірі:
135 гривень — за електрику
700 гривень — за природний газ
Отримати компенсацію за заощаджену субсидію можуть тільки власники (орендарі) будинків з індивідуальним опаленням. Для мешканців багатоквартирних будинків монетизація субсидій не проводиться.
Здійснити монетизацію залишку зекономленої субсидії та отримати грошову компенсацію за газ або електроенергію можна звернувшись в управління соціального захисту населення за місцем проживання та надавши:
- заяву на монетизацію субсидії
- реквізити банківського рахунку або номер поштового відділення, куди відправити компенсацію
Механізм повернення коштів за невикористану субсидію та терміни подачі заяв на монетизацію визначаються Кабінетом Міністрів України.
***
Уряд підозрює, що не всі сім'ї, які отримують комунальні субсидії, справді їх потребують. На думку чиновників, зробити систему субсидій більш прозорою дозволить монетизація. Що це таке і як це допоможе бюджету?
Що таке комунальні субсидії і як вони виплачуються?
Субсидії на комунальні послуги — адресна державна соціальна допомога. Гроші на них закладаються у законі про державний бюджет. У 2018 році на пільги та субсидії на комунальні послуги для населення планується витратити 71 млрд грн або 7,2% держбюджету.
За даними Держстату, у листопаді 2017 року субсидії отримували 6 631 670 сімей. Механізм їх виплати такий: з держбюджету кошти транзитом через місцевий бюджет переказуються на рахунки територіальних управлінь соціального захисту, далі — на рахунки житлово-комунальних підприємств.
Тобто отримувач грошової допомоги навіть не торкається цих
...
Читати далі »
Категорія: |
Перегляди: 942 |
Автор: NADRICHNE |
Дата: 02 July 2018
|